Наша шкіра потребує потужного зовнішнього та внутрішнього догляду. Недостатньо придбати дорогі косметичні та доглядові засоби, щоб мати здоровий та доглянутий вигляд. Не менш важливо насичувати свій організм корисними вітамінами та мінералами, оскільки саме вони діють зсередини, насичуючи нашу шкіру всіма необхідними речовинами. Розглянемо, що саме потрібно для збереження краси.
Найбільш поширені ознаки поганого стану шкіри
Оскільки всі процеси в нашому організмі взаємопов’язані, зовсім не дивно, що у разі погіршення стану шкіри з’являються певні попереджувальні знаки, які дозволяють своєчасно визначити проблему. Серед них:
- нерівна текстура;
- поява плям та темних кіл;
- блідий колір обличчя;
- лущення шкіри;
- потріскані та сухі губи;
- ознаки передчасного старіння.
Поява таких проблем свідчить про наявність серйозної нестачі поживних речовин в організмі. Саме тому дуже важливо отримувати їх шляхом збалансованого раціону, а також, за необхідності, — додаткового вживання спеціальних харчових добавок. Далі ми розглянемо 10 найкращих вітамінів та мінералів для здорової шкіри.
Вітамін Е
Це жиророзчинний антиоксидант, який застосовують в дерматології понад 50 років. Він сприяє захисту клітин від руйнівної дії окислювального стресу. Завдяки цьому створюється ефективна протидія наслідкам передчасного старіння та появі зморшок. Вітамін Е виробляється рослинами та має надходити до організму людини разом із їжею. Найбагатшими джерелами нутрієнта є горіхи, шпинат, олія оливкова та соняшникова. Чимало сучасних засобів для догляду за шкірою (наприклад, сироватки або зволожуючі засоби) містять у своєму складі вітамін Е.
Вітамін В7 (біотин)
Біотин входить до групи вітамінів групи В та має чимало корисних властивостей: в тому числі підтримує здоров’я шкіри. Зазвичай у разі його нестачі з’являються шкірні висипи та інші проблеми з дермою. Дуже важливо додати до раціону яйця, горіхи та цільнозернові продукти. Для посилення дії рекомендовано вживати спеціальні харчові добавки з біотином, які корисні не лише для шкіри, але й для здоров’я нігтів та волосся.
Вітамін В3 (ніацин)
Це жиророзчинний вітамін, який покращує зовнішній вигляд шкіри, в тому числі усуває плями та пігментацію. Ніацин корисний й тим, що допомагає вивільняти енергію з продуктів, які ми вживаємо. Дефіцит вітаміну В3 може стати причиною надмірної сухості шкіри. Для протидії цьому рекомендовано щодня вживати м’ясо, рибу, яйця та молоко.
Вітамін С
Цей нутрієнт має важливе значення для здоров’я шкіри, оскільки сприяє нормальному утворенню колагену — спеціального білка, який підтримує здоров’я дерми. У разі нестачі вітаміну С достатня кількість колагену не виробляється, що й стає причиною втрати еластичності та пружності шкіри. Крім того, нестача нутрієнта може призвести до появи зморшок та інших ознак передчасного старіння шкіри. Варто урізноманітнити свій раціон цитрусовими, ківі, капустою та томатами. Нерідко виробники додають вітамін С до складу зволожуючих кремів та сироваток.
Вітамін А
Цей нутрієнт є важливим для регенерації та росту клітин. Саме тому він має прямий вплив на стан шкіри. У разі його нестачі можуть виникати найрізноманітніші проблеми на кшталт сухості шкіри, акне, зниження еластичності та появи пігментації. Для поповнення вітаміну А в організмі рекомендовано додати до раціону різноманітні овочі: моркву, гарбуз, батат, а також шпинат.
Вітамін D
Цей вітамін є одним з найголовніших для людського організму, оскільки він підтримує здоров’я кісток, м’язів, імунної системи та шкіри. У разі його нестачі можуть виникати запалення, а також надмірна сухість дерми. Рекомендовано щодня вживати жирні сорти риби, курячий жовток, вершкове масло, насіння та горіхи для поповнення запасів вітаміну D.
Вітамін В5 (пантотенова кислота)
Цей нутрієнт відповідає за підтримку здоров’я шкіри, сприяє нормальній розумовій діяльності та зменшує ознаки втоми. Для поповнення його запасів в організмі рекомендовано вживати страви з сочевиці, брокколі, квасолі та капусти. Не слід ігнорувати й вживання горіхів.
Залізо
Цей мінерал відповідає за кровопостачання, завдяки якому транспортується кисень по всьому організму. Таким чином клітини отримують достатній рівень живлення, що дозволяє їм правильно функціонувати та регенеруватись. Залізо допомагає запобігати блідости та забезпечує захист від оксидативного стресу. Крім того, мінерал сприяє виробленню колагену.
Для забезпечення достатнього рівня мінералу в організмі варто вживати червоне м’ясо, рибу, шпинат, броколі та гарбузове насіння. Корисною буде і харчова добавка “Залізо Бісгліцинат” від Thorne Research, яка дозволить поповнити баланс макроелемента.
Цинк
Цей мінерал також сприяє здоров’ю шкіри, адже зменшує запалення та регулює виділення шкірного жиру. Крім того, цинк має антиоксидантну дію. Рекомендовано додати до раціону м’ясо, молочні продукти, а також зародки пшениці.
Йод
Цей мікроелемент дуже важливий для підтримання здоров’я шкіри, оскільки має антисептичні властивості, а також запобігає появі вугрів. Йод дуже важливий для правильного функціонування щитовидної залози, яка має безпосередній вплив на обмін речовин, а також здоров’я шкіри та регенерацію її клітин. Велика кількість мінералу міститься в рибі, молюсках та водоростях.